pvc-zemin-kaplama

PVC Zemin Kaplamaları

PVC Zemin Kaplama konusunda İşyeriniz de ve Evinizdeki mobilyalar ve aksesuarlar zamanla değişmeye devam edebilir, ancak zemin kaplamanız uzun süre kalacak bir şeydir. Bu nedenle doğru seçimi yapmanız gerekir.

Eviniz için yeni döşeme seçmek asla kolay bir işlem değildir. Böylece birçok döşeme türleri piyasada mevcuttur, yani taş, ahşap, fayans, PVC veya Vinil, Eviniz ve işyerleriniz için çözüm döşemede en iyi zemin tipini belirlerlemek bir uzmanla beraber kolaydır.

Bunlar arasında PVC döşeme, günümüzde uygun maliyetli doğası ve şık görünümü nedeniyle popüler döşeme türüdür.

PVC Döşeme Nedir ?

PVC döşeme popüler olarak vinil döşeme olarak bilinir. Soğuk iklim için daha uygundur. Vinil döşeme polivinil klorürden (PVC) oluşur ve katmanlar halinde yapılır. Fayans, ahşap veya yaprak doku şeklinde mevcuttur. 
PVC veya vinil döşeme ahşap, halı ( çok çeşitli) Gibi birçok farklı desen ve stilde gelir.

PVC Zemin Kaplama Kullanım Kolaylıkları

PVC Zemin kaplamaları Düşük ve Yüksek trafik alanlarına uygundur. Vinil döşeme, mutfaklar, banyolar, çamaşır odaları dökülmelere ve neme eğilimli alanlar için mükemmel bir seçimdir.

Vinil levha pvc yer döşemesi, diğer zemin tiplerine kıyasla suya ve neme dayanıklıdır. Temel olarak, suyun içeri girmesine ve alt zemine zarar vermesine izin veren bağlantı noktaları yoktur.

PVC Zemin döşeme, temizlenmesi ve bakımı kolay olduğundan dayanıklıdır. Diğer zemin tiplerine kıyasla suya ve neme dayanıklıdır. Bununla birlikte, ağır yüklerle keskin ve ağır nesnelerde zarar görebilir.

PVC veya Vinil Fayans

Vinil karolar çoğunlukla kare şeklindedir ve gerçek taş veya seramik zeminlerin görünümünü sunabilir. Kullanım sırasında herhangi bir hasar varsa, fayans karolar yerinde çıkarabilir ve yenisiyle değiştirebilirsiniz. Yani satın aldığınızda, bu tür gelecekteki ihtiyaçlar için her zaman stokta yedek bulundurmanızda fayda vardır.

Bu Makleyi Kaçırmayın  Antistatik Zemin Kaplama Primo SD

Zemin Kaplamaları Montaj ve Kurulum

Vinil döşeme montajı, diğer döşeme türlerine kıyasla kolaydır. Beton, parke veya kontrplak üzerine monte edilebilir. PVC Zemin veya vinil karolarla ilgili en iyi şey, kurulum kolaylığıdır. Gelecekte kaldırmaya karar verirseniz, vinil ve pvc karoların değiştirilmesi de kolaydır. 

Ancak, kurulum için doğru ölçüm gerektirir. Bu kurulum ve ölçü için bir uzmandan yardım almak gereklidir.

PVC Zemin Kaplamları Kullanıcıların tercih ettiği önemli özellikler

Kolay Temizlenir

PVC zeminler leke tutmaz. Yağ, gres, asit, gibi döküntülerin nemli bir bezle temizlenmesi kolaydır.

Hafif Ağırlık

Vinil pvc döşeme, diğer döşeme tiplerine kıyasla hafiftir ve bu nedenle kurulumu kolaydır.

Bakım

pvc döşeme çok az bakım gerektirir. Zeminlerinizi pırıl pırıl tutmak için düzenli olarak süpürmeniz ve nemli bir paspas kullanmanız yeterlidir.

Solma

Renkler çok fazla doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında solabilir ve zeminler aşırı sıcaklıklardan da zarar görebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir